FAQ – pytania i odpowiedzi

 1. Pytanie: Wiadomo, że zakup mieszkania to duży wydatek. Co robicie żebym nie musiał się bać o swoje pieniądze?
  Odpowiedź: Zgodnie z wymogami ustawy deweloperskiej korzystamy z rachunku powierniczego w banku na którym gromadzone są pieniądze kupujących. Dopiero po wybudowaniu całego budynku i oddaniu go do użytku następuje przekazanie mieszkania i całkowita zapłata. A więc jak widać pełne bezpieczeństwo dla mieszkańców. Taka zasada przyświeca nam przy wszystkich realizowanych inwestycjach mieszkaniowych.
 2. Pytanie: Mam problem z wykończeniem mieszkania? Czy jest szansa na pomoc w tym względzie?
  Odpowiedź: Oczywiście, zawsze pomożemy. Współpracujemy z doświadczonymi projektantami wnętrz, którzy podpowiedzą jak wykończyć mieszkanie tak, by było ładne i funkcjonalne. Możemy także całkowicie wykończyć zakupione mieszkanie tak, by mogli się Państwo od razu wprowadzić na gotowo.
 3. Pytanie: Nie wiem czy dostanę kredyt. Czy możecie mi pomóc w tej sprawie? 
  Odpowiedź: Możemy pomóc. Współpracujemy ze sprawdzonym doradcą kredytowym, który w swojej ofercie ma kilka wiodących banków i pomaga załatwiać wszelkie formalności.
 4. Pytanie: Jakie inwestycje deweloperskie zrealizowało BWJ Nieruchomości?
  Odpowiedź: Firmę BWJ stworzyło w 2015r. trzech inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w pracy na dużych inwestycjach budowlanych w całej Polsce, zarówno dla budżetu państwa, jak i dla inwestorów prywatnych. Inwestycje deweloperskie realizujemy od 2016 roku. Dotychczas wybudowaliśmy i oddaliśmy do użytku budynki mieszkalne przy Kossaka 13 w Bydgoszczy i Skorupki 20 w Bydgoszczy. Obecnie realizujemy I etap apartamentu Na Cichej w Osielsku i przygotowujemy się do kolejnej inwestycji w Bydgoszczy. 
 5. Pytanie: Czy jest możliwość łączenia mieszkań, zmiany układu, czy wiążą się z tym dodatkowe koszty?
  Odpowiedź: Taka opcja jest jak najbardziej możliwa. Nie robimy przeszkody ani w łączeniu mieszkań, ani w rearanżacji ich układu. Co do kosztów, to zależy od tego jak daleko posunięta jest budowa – jeżeli zakres podlegający przeróbkom jest już wykonany, to niestety będzie się to wiązało z dodatkową zapłatą. Im szybsza decyzja o zakupie, tym większa szansa na darmową przeróbkę układu. 
 6. Pytanie: Czy pod inwestycje zakładacie spółki celowe?
  Nie zakładamy kolejnych spółek na potrzeby realizacji każdej kolejnej budowy, by po zakończeniu prac i oddaniu budynku ją zlikwidować, a kolejną rozpoczynać pod inną nazwą. Każda zakończona inwestycja pracuje na nasze dobre imię, cenioną jakość i niezawodność. W ten sposób tworzymy liczącą się markę na rynku budowlanym i deweloperskim. A Klienci mogą zawsze zwrócić się z pytaniami do jednej spółki: BWJ Nieruchomości.
 7.  Pytanie: Czy mogę zarezerwować mieszkanie?
  Odpowiedź: Jak najbardziej. Wiąże się to z podpisaniem umowy rezerwacyjnej i wniesieniem opłaty rzędu 10.000 zł, która potem zaliczana jest na poczet umowy deweloperskiej.
 8. Pytanie: Jakie są warunki płatności?
  Odpowiedź: Na początku podpisujemy umowę rezerwacyjną z wpłatą 10.000 zł. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zawieramy umowę deweloperską, która określa, iż kupujący jest zobowiązany w trakcie inwestycji do zapłaty kilku transz płatności odpowiadających procentowemu zaawansowaniu budowy:
  - pierwsza transza - 17,38% ( na poczet tej transzy zaliczamy wpłatę z umowy rezerwacyjnej )
  - druga transza - 24,61%
  - trzecia transza - 20,36%
  - czwarta transza - 13,51%
  - piąta transza - 14,12%
  - szósta transza - 10,02%

  Na samym końcu po wybudowaniu i zapłacie całości kwoty przez kupującego podpisujemy umowę przeniesienia własności.

 9. Pytanie: Jaki jest termin oddania obiektu?
  Odpowiedź: Zakończenie I etapu budowy apartamentów Na Cichej w Osielsku planujemy na lato 2021r. 
 10. Pytanie: Jakie będą koszty utrzymania mieszkania?
  Odpowiedź: Wiadomo, że nie da się tego dokładnie ustalić bo to kwestia indywidualna zależna od zużycia mediów, ale jedno jest pewne – nowy budynek nie wymaga remontów więc chociażby z tytułu minimalnego funduszu remontowego opłaty będą niższe. Nie ma też typowego czynszu, tak jak w Spółdzielniach Mieszkaniowych przez co nie płacimy za rzesze zatrudnionych pracowników tylko realnie za rzeczywiste koszty.
 11. Pytanie: Kto będzie zarządzał budynkiem po jego wybudowaniu i oddaniu do użytku?
  Odpowiedź: Będzie się tym zajmował profesjonalny zarządca, który załatwi za mieszkańców wszystkie formalności i będzie rozwiązywał problemy.
 12. Pytanie: Mam stare mieszkanie. Nie wiem jak się zająć jego sprzedażą. Czy w tej kwestii tez jesteście w stanie mi pomóc.
  Odpowiedź: Tak. Tutaj także możemy pomóc. Współpracujemy z profesjonalnym biurem pośrednictwa nieruchomości i bez zachodu z Państwa strony pomożemy sprzedać stare mieszkanie.